листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

 

И З В Е С Т У В А Њ Е

Одборот на директори на Жито Полог Ад Тетово на својата прва- конститутива седница која се одржа на ден 20.11.2018 година донесе одлука со која за извршен член на Одборот на директори со назив Генерален извршен директор го назначи г-дин Зоран Илоски , а за Претседател на одборот на директори г-ѓа Снежана Георгиева.

Објавено на: 21.11.2018 08:36:51
Документ БР.: DOC_12285-65/2018
Урнек: Измени во органи на управување