листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Донесени Одлуки на Собранието на акционери на АД Раде Кончар - Апаратна техика Скопје одржано на ден 21.11.2018 година

- Одлука за распределба на добивката за 2017 година


T. 4-Odluka za raspredelba na dobivka 2017.pdf

Објавено на: 22.11.2018 09:44:15
Документ БР.: DOC_12287-41/2018
Урнек: Распределба на добивка