листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Стопанска Банка АД Скопје го објавува Записникот од 43-та Седница на Собранието на акционери:


Tocka 2. Zapisnik od 43 sednica na Sobranie.pdf

Објавено на: 12.12.2018 15:45:00
Документ БР.: DOC_12283-142/2018
Урнек: Други одлуки од собрание