листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Стопанска Банка АД Скопје ја објавува следната одлука, донесена на 44-та Седница на Собранието на акционери:


Точка 4. Одлука за прераспределба на дел од акумулирана добивка во добив.._.pdf

Објавено на: 12.12.2018 15:45:05
Документ БР.: DOC_12287-42/2018
Урнек: Распределба на добивка