листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

„На 44-та седница на Собранието на акционери на Стопанска банка АД – Скопје одржано денес (12.12.2018 година) беше предложена Одлука за укинување на првенствено право на приоритетните акции издадени од Стопанска банка АД – Скопје и конверзија на приоритетните во обични акции, по пат на одвоено гласање. Предложената Одлука НЕ беше усвоена.“

 

Објавено на: 12.12.2018 15:45:31
Документ БР.: DOC_10191-540/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации