листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 од Правилата  за котација Скопски пазар АД Скопје известува за објава на финансиските извештаи за периодот 01.01.-31.12.2018 година:


Izvestuvanje.pdf

Објавено на: 04.02.2019 09:00:00
Документ БР.: DOC_10191-13/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации