листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлози од акционери по Предлог-одлуката за именување членови на Надзорен одбор на Стопанска банка а.д. Битола.


Предлог од акционерот Пелистерка АД Скопје.pdf
Предлог од акционерите БЕСТ ВЕЈ ИНВЕСТМЕНТ ДООЕЛ Скопје и РУЛЕ ТУРС ДОО експорт-импорт Скопје.pdf

Објавено на: 15.02.2019 14:10:00
Документ БР.: DOC_13285-5/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери