листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Фершпед АД Скопје известува дека неревидираните неконсолидирани финансиски извештаи за 2018 година (Биланс на успех, Биланс на состојба ,Извештај за паричните текови, Извештај за промените во капиталот) ќе бидат објавени на СЕИ НЕТ најдоцна до 15.03.2019 година.

 

Објавено на: 26.02.2019 09:45:00
Документ БР.: DOC_10191-39/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации