листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО МАКЕДОНСКА БЕРЗА АД - СКОПЈЕ

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД - ПРИЛЕП известува дека доставувањето на ГОДИШНАТА СМЕТКА за 2018 год. до ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР НА РМ, согласно законските прописи, ќе го изврши во законскиот рок до 15.03.2019 год. поради што и неревидираните ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАИ за 2018 год. ќе ги објави преку СЕИ-НЕТ на Македонска берза АД - Скопје најдоцна до 15.03.2019 год.

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД - Прилеп

 

Објавено на: 27.02.2019 14:58:05
Документ БР.: DOC_10191-63/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации