листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Сорласно Глава VI од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје известува дека неревидираните финансиски извештаи за 2018 година, ќе ги објави преку СЕИ-НЕТ системот на 15/03/2019.

Објавено на: 01.03.2019 15:42:59
Документ БР.: DOC_10191-96/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации