листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одлукa од Собрание на акционери на Стопанска банка а.д. Битола.

 


Одлука за именување членови на Надзорен одбор на Стопанска банка а.д. Битола.pdf

Објавено на: 13.03.2019 14:10:00
Документ БР.: DOC_12285-12/2019
Урнек: Измени во органи на управување