листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно Глава VI, член 33 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје известува за следната измена во органите на управување на Друштвото:


Известување за промена во Органите на управување-14 03 2019.pdf

Објавено на: 15.03.2019 15:33:34
Документ БР.: DOC_12285-13/2019
Урнек: Измени во органи на управување