листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Витаминка АД - Прилеп ве известување дека на 29.03.2019 во 09:00 часот, ќе објави неревидирани консолидирани финансиски извештаи од 01.01.2018 - 31.12.2018.

Објавено на: 28.03.2019 15:01:14
Документ БР.: DOC_10191-181/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации