листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Za Sobranieto na akcioneri na DPT Pelisterka AD Skopje ,Odborot na direktori gi predlaga slednite odluki


Odluka 2 Odbor - 04.03.2019 -povik za Sobranie.doc
Odluka 3 Odbor - 04.03.2019 -povik za Sobranie.doc

Објавено на: 02.04.2019 08:34:01
Документ БР.: DOC_13285-24/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери