листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно Глава 6, член 39 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, ги објавува предлог одлуките за годишното Собрание на акционери кое ќе се одржи на 22/05/2019 година:


Предлог одлуки-19.04.19.pdf

Објавено на: 19.04.2019 09:54:49
Документ БР.: DOC_13285-65/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери