листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно  член 40 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје известува за објава на Неревидиран биланс на успех за период 01.01.-31.03.2019 година:


Izvestuvanje spored clen 40.pdf

Објавено на: 22.04.2019 09:18:54
Документ БР.: DOC_10191-224/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации