листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери


Согласно член 39 точка 1, 2 и 3 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје го објавува Јавниот повик за Годишно Собрание на акционери на ден 07.06.2019, објавен на ден 06.05.2019 година:


Јавен повик за Годишно Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 06.05.2019 14:59:18
Документ БР.: DOC_10109-68/2019
Урнек: Јавен повик за собрание