листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно член 39 точка 4 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје ја објавува содржината на Предлог одлуките кои се наведени како точки на дневен ред во објавениот јавен повик за Годишно Собрание на акционери:


Предлог одлуки на Годишно собрание на акционери на Скопски пазар АД Скопје.pdf

Објавено на: 06.05.2019 14:59:24
Документ БР.: DOC_13285-101/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери