листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно Глава 6, член 39 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, објавува предлог одлука од дополнувањето на дневниот ред за годишното Собрание на акционери кое ќе се одржи на 22/05/2019 година:


Предлог Одлука за откуп сопствени акции од дополнувањето на дневниот ред.pdf

Објавено на: 13.05.2019 14:05:01
Документ БР.: DOC_13285-109/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери