листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-31.3.2019 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 15.5.2019 година.

Објавено на: 14.05.2019 08:46:22
Документ БР.: DOC_10191-271/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации