листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, објавува образложение за резултатите од работењето за период 01.01.19 - 31.03.19:


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01 - 31.03.19.pdf

Објавено на: 15.05.2019 14:25:09
Документ БР.: DOC_10191-305/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации