листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

DPT PELISTERKA AD Skopje ke odrzi redovno Godisno Sobranie na akcioneri vo Skopje na den 01.07.2019 god.


Povik - Sobranie za 01 07 2019.doc

Објавено на: 31.05.2019 14:31:33
Документ БР.: DOC_10109-105/2019
Урнек: Јавен повик за собрание