листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Витаминка АД донесе одлука за висина на дивиденда


Одлука за висина на дивиденда.pdf

Објавено на: 12.06.2019 08:57:03
Документ БР.: DOC_12287-27/2019
Урнек: Распределба на добивка