листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки од Собрание на акционери


Одлука за усвојување на годишна сметка 2018 година.pdf
Одлука за усвојување на финансиски извештаи.pdf
Одлука за усвојување на годишен извештај.pdf
Одлука за измена на Статутот.pdf

Објавено на: 19.06.2019 15:59:51
Документ БР.: DOC_12283-84/2019
Урнек: Други одлуки од собрание