листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Ги објавуваме коригираните одлуки кои претходно беа објавени на 13.06.2019 од причина што во нив беше оставен зборот - "Предлог"


Odluka za kupuvanje sopstveni akcii.pdf
Odluka za raspolaganje so sopstveni akcii.pdf

Објавено на: 26.06.2019 14:05:33
Документ БР.: DOC_12291-19/2019
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции