листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Корекција на донесена Одлука на Собрание на акционери за изменување и дополнување на Статутот на РЖ ИТШ АД Скопје


Izmeneta Odluka za Statutot.pdf

Објавено на: 03.07.2019 09:25:58
Документ БР.: DOC_12283-113/2019
Урнек: Други одлуки од собрание