листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

АДИНГ АД Скопје известува дека изврши откуп на сопствени акции на ден 29.08.2019 година.


ADING AD Skopje-otkup na sopstveni akcii-29.08.2019.pdf

Објавено на: 30.08.2019 09:20:36
Документ БР.: DOC_12291-25/2019
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции