листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог - одлуки за Собрание на акционери на Стопанска банка АД Скопје:


Тocka 2. Zapisnik_45.pdf
Точка 3. Статутарна одлука - права по акции.docx
Точка 4. Статутарна одлука - СБ тела.docx
Точка 5. Пречистен текст на Статут.docx

Објавено на: 18.10.2019 09:57:10
Документ БР.: DOC_13285-202/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери