листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Стопанска банка АД Скопје ги објавува одлуките од 46-та седница на Собранието на акционери:


Statutarna odluka za izmena na Statut na SB.pdf
Statut na SB.pdf

Објавено на: 20.11.2019 09:54:25
Документ БР.: DOC_12283-145/2019
Урнек: Други одлуки од собрание