листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје ја известува јавноста дека на 26.11.2019 година преку две системски блок трансакции правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт - Импорт Скопје се стекна со 4.636 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје. Правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје заедно со поврзаните лица ќе поседува вкупно 257.883 обични акции, односно ќе има учество од 11,32% во основната главнина на Комерцијална банка АД Скопје.

 

Објавено на: 27.11.2019 15:37:34
Документ БР.: DOC_10191-636/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации