листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Mакедонски Телеком АД - Скопје информира дека на својата корпоративна веб страна во делот Односи со инвеститори објавен е Календарот на финансиски настани за 2020 година на следниот линк https://www.telekom.mk/kalendar-na-nastani.nspx

Календарот ги содржи сите клучни финансиски настани на Македонски Телеком АД - Скопје за тековната година. 


FInansiski Kalendar_MKT_2020.pdf

Објавено на: 20.02.2020 15:25:12
Документ БР.: DOC_10191-44/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации