листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот јануари - декември 2019 година.


6 и 12 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци.xls

Објавено на: 19.02.2020 09:42:14
Документ БР.: DOC_26445-4/2020
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.