листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Фабрика Карпош АД Скопје, известува дека неревидираните финансиски извештаи за 2019 година, ке бидат објавени најдоцна до 16.03.2020 година.

Објавено на: 28.02.2020 08:31:55
Документ БР.: DOC_10191-85/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации