листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Изменет предлог одлука за распределба на добивката, за Собранието на Акционери за 7. 04 2020 од Одборот на директори на Тетекс АД со оглед на новнастанатата ситуација со корона вирусот.


7 Izmeneta odluka za raspredelba na dobivka.pdf

Објавено на: 25.03.2020 14:10:42
Документ БР.: DOC_13285-34/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери