листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Во согласност со Уредбата со законска сила за изменување и дополнување на Уредбата со законска сила за примена на Законот за трговските друштва за време на вонредна состојба, објавена во Службен весник на РСМ бр.87 од 2.4.2020 година, АЛКАЛОИД АД Скопје известува дека Седницата на Годишното собрание на акционери ќе се одржи на ден 6.4.2020 година (понеделник), со почеток во 8:00 часот во деловните простории на Друштвото, Бул. Александар Македонски бр.12, Скопје.

 

Објавено на: 03.04.2020 09:00:48
Документ БР.: DOC_10191-252/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации