листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука од собрание на акционери за распределба на добивка за 2019 година


Одлука за употреба и распоредување на добивката по Годишната сметка за 2019 година.pdf

Објавено на: 06.04.2020 09:03:20
Документ БР.: DOC_12287-1/2020
Урнек: Распределба на добивка