листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани финансиски извештаи


Единечни финансиски извештаи 2019.pdf
Консолидирани финансиски извештаи 2019.pdf
Единечен годишен извештај за работењето Алкалоид АД 2019.pdf
Консолидиран Годишен извештај за работењето Алкалоид АД 2019.pdf

Објавено на: 06.04.2020 09:04:53
Документ БР.: DOC_12304-4/2020
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи