листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ИНФОРМАЦИЈА ДО АКЦИОНЕРИТЕ НА ТЕТЕКС АД - ТЕТОВО
Ги информираме акционерите дека од 30.04.2020 започнавме со исплата на дивидендата согласно одлуката за Дивиденден календар на СОбранието на акционери од 07.04.2020.

Акционерите кои не доставиле трансакциона сметка се повикуваат да ја достават на е- мејл zarko@teteks.com.mk.

Објавено на: 30.04.2020 09:50:28
Документ БР.: DOC_10191-277/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации