листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-31.3.2020 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 13.5.2020 година.

 

Објавено на: 12.05.2020 09:11:42
Документ БР.: DOC_10191-312/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации