листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Оразложение за настанатите значајни промени во неревидираниот, неконсолидираниот Биланс на успех за периодот 01.01.-31.03.2020 година, како и влијанието на COVID-19 врз идното финансиско работење.


Obrazlozhenie_ADING_31.03.2020_poedinechen.pdf

Објавено на: 14.05.2020 14:15:17
Документ БР.: DOC_10191-342/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации