листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

АДИНГ АД Скопје објавува Јавен повик за Собрание на акционери.


ADING AD Skopje_Javen povik za Sobranie na akcioneri_25.06.2020.pdf

Објавено на: 22.05.2020 14:11:23
Документ БР.: DOC_10109-67/2020
Урнек: Јавен повик за собрание