листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Одлука за стекнување на соспствени акции со откуп

Преостанатите одлуки ќе бидат дополнително објавени штом се добие извештајот од овластената ревизорска куќа


Одлука за стекнување на сопствени акции со откуп 2020.doc

Објавено на: 26.05.2020 14:06:44
Документ БР.: DOC_13285-101/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери