листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Аобранието на акционери на Тетекс АД одржано на 04.08.2020 ја донесе следнава одлука за распределба на акумулираната добивка


Odluka za raspredelba na akumulirana dobivka.pdf

Објавено на: 04.08.2020 14:14:47
Документ БР.: DOC_12283-118/2020
Урнек: Други одлуки од собрание