листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува oбразложението за работењето за периодот јануари - јуни 2020 година.


Obrazlozenie za rabotenjeto na Makedonski Telekom_ Jan - Jun 2020_F4.pdf

Објавено на: 06.08.2020 09:59:02
Документ БР.: DOC_10191-493/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации