листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Акционерот Стојков Здравко се стекна со 5159 обични акции издадени од АД Раде Кончар-Апаратна техника-Скопје, со што во моментов поседува вкупно 10.926 акции или 5,3% од вкупниот број на издадени акции, а со поврзаните лица, синот Стојков Дарко (8150 акции) и со ќерката Стојкова Каневче Јана (8524 акции) поседуваат вкупно 27.600 акции или 13,38%.

Објавено на: 13.08.2020 09:30:39
Документ БР.: DOC_10191-513/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации