листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати за периодот 1.1 - 30.6.2020 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за период 01 01-30 06 2020 гoд.pdf

Објавено на: 14.08.2020 14:20:37
Документ БР.: DOC_10191-517/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации