листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Витаминка АД известува за објавување  на неревидирани консолидирани финансиски извештаи за првополугодие од  2020 год. 


Izvestuvanje za objava na nerevidirani konsolidirani finansiski izvestai za 01.01-30.06.2020.docx

Објавено на: 17.08.2020 14:10:32
Документ БР.: DOC_10191-522/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации