листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД Прилеп, заедно со Финансиските извештаи за работењето во период од 01 до 06 мес 2020 год., го објавува Образложението  кон постигнатите резултати за работењето во период од 01 до 06 мес 2020 год.


a2020 06mes Obrazloz Fin izv 2020 Pri Piv AD do Mak Berza objava.pdf

Објавено на: 31.08.2020 14:05:23
Документ БР.: DOC_10191-576/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации