листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 40, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува образложение кон неревидираните финансиски извештаи за период 01/01/20 - 30/06/20:


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01 - 30.06.2020.pdf

Објавено на: 31.08.2020 14:32:42
Документ БР.: DOC_10191-581/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации