листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-30.9.2020 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 2.11.2020 година.

 

Објавено на: 30.10.2020 08:57:59
Документ БР.: DOC_10191-647/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации